INDEPENDENTS
ALL TIMES EASTERN
 AGOADAAMSTREAK
Irvington Prep Academy8-  0 76.4 50.0 26.4 Won 8
Covenant Christian (DeMotte)5-  0 62.4 48.4 14.0 Won 5
Providence Cristo Rey5-  0 65.0 44.0 21.0 Won 5
Fort Wayne Blackhawk4-  1 74.2 52.0 22.2 Won 3
Indianapolis Tindley4-  1 78.8 60.2 18.6 Won 2
Indianapolis Cathedral3-  1 71.0 60.0 11.0 Won 1
Argos3-  2 41.4 32.6 8.8 Lost 2
Culver Academy3-  2 58.4 45.8 12.6 Lost 1
Gary 21st Century4-  3 70.7 70.0 0.7 Lost 1
Christian Academy2-  2 63.0 49.5 13.5 Lost 1
Faith Christian2-  2 53.3 57.3 -4.0 Lost 1
Oregon-Davis2-  2 45.8 44.3 1.5 Lost 2
Elkhart Christian3-  3 52.7 54.7 -2.0 Lost 2
Fort Wayne Smith Academy3-  3 59.8 52.8 7.0 Won 1
Gary West3-  3 58.2 47.5 10.7 Lost 3
Indianapolis Metropolitan3-  3 65.3 62.3 3.0 Lost 1
Delphi3-  4 62.0 57.4 4.6 Lost 1
Fort Wayne Canterbury2-  3 55.4 55.2 0.2 Won 1
Indiana Math & Science2-  3 62.4 77.0 -14.6 Won 1
Indianapolis Lighthouse South2-  3 75.4 70.2 5.2 Won 2
Lakewood Park2-  3 49.6 50.2 -0.6 Lost 2
Lapel2-  3 59.2 54.0 5.2 Lost 1
Indiana Deaf1-  2 49.0 66.0 -17.0 Lost 2
Providence1-  2 59.0 53.3 5.7 Won 1
Evansville Day2-  4 52.2 60.3 -8.2 Won 1
Trinity Lutheran2-  4 73.2 84.3 -11.2 Won 1
East Chicago Central1-  3 53.8 57.0 -3.3 Lost 1
Lighthouse CPA1-  3 67.3 77.3 -10.0 Won 1
Oldenburg Academy1-  3 46.5 54.8 -8.3 Lost 3
Bethany Christian1-  4 39.2 54.8 -15.6 Lost 2
Gary Roosevelt1-  4 61.4 70.2 -8.8 Lost 3
Hammond Science & Tech1-  4 49.4 75.0 -25.6 Won 1
Marquette Catholic1-  4 58.8 73.4 -14.6 Won 1
Christel House Academy1-  5 60.3 76.2 -15.8 Won 1
Covenant Christian1-  5 59.3 73.0 -13.7 Lost 5
Eminence1-  6 47.4 58.7 -11.3 Lost 3
Rock Creek Academy1-  6 48.1 67.4 -19.3 Lost 3
Cannelton0-  3 39.3 78.0 -38.7 Lost 11
Indianapolis Herron0-  3 46.7 92.7 -46.0 Lost 27
Medora0-  6 31.3 67.3 -36.0 Lost 9
Tuesday, Dec. 5
Adams Central 61, Fort Wayne Smith Academy 54
Austin 104, Trinity Lutheran 96
Chicago Southland (Ill.) 58, Hammond Science & Tech 49
Crown Point 61, East Chicago Central 58, 1OT
Elkhart Christian 54, Prairie Heights 50
Gary 21st Century 73, Griffith 54
Hammond Clark 68, Gary Roosevelt 67
Heritage 51, Lakewood Park 47
Indianapolis Metropolitan 71, Bloomington Lighthouse 47
Irvington Prep Academy 107, Christel House Academy 57
Lake Central 57, Gary West 52
LaVille 42, Argos 35
Meade County (Ky.) 55, Providence 54
North Posey 63, Evansville Day 55
Sheridan 71, Faith Christian 39
Tippecanoe Valley 56, Oregon-Davis 53
Traders Point Christian 54, Indiana Deaf 29
Wednesday, Dec. 6
LaPorte LaLumiere 102, Marquette Catholic 48
North Putnam 73, Covenant Christian 68
Northfield 72, Fort Wayne Canterbury 64
Thursday, Dec. 7
Indianapolis Metropolitan 74, Indianapolis Lighthouse East 53
Irvington Prep Academy 70, Indianapolis Lighthouse South 62
Friday, Dec. 8
Bloomington Lighthouse 59, Eminence 45
Chesterton 69, Gary Roosevelt 61
Christel House Academy 58, Columbus Christian 39
Christian Academy 73, Rock Creek Academy 40
Covenant Christian (DeMotte) 58, Culver 31
Culver Academy 58, Brebeuf Jesuit 56
Delphi 67, Benton Central 45
East Chicago Central 57, Munster 52
Fort Wayne Blackhawk 90, Elkhart Christian 36
Gary 21st Century 96, Whiting 74
Hammond 66, Gary West 60
Henderson County (Ky.) 68, Evansville Day 44
Indianapolis Tindley 107, Indiana Math & Science 56
Lighthouse CPA 76, Marquette Catholic 58
Martinsville Tabernacle 76, Medora 43
Southwestern (Shelbyville) 82, Trinity Lutheran 63
Tecumseh 64, Cannelton 33
Wapahani 51, Lapel 43
Warren Central 65, Indianapolis Cathedral 62, 1OT
Indianapolis Lighthouse South 126, Delaware Christian 55
Indianapolis Metropolitan 62, Central Christian 60
Irvington Prep Academy 63, Indianapolis International 54
Saturday, Dec. 9
Clay City 47, Eminence 44
Clinton Prairie 61, Delphi 53
Covenant Christian (DeMotte) 66, Calumet Christian 59
Evansville Day 70, Caverna (Ky.) 64
Fort Wayne Blackhawk 87, Woodlan 49
Fort Wayne Canterbury 61, Adams Central 40
Fort Wayne Smith Academy 79, Howe Military 24
Greenwood 92, Indianapolis Herron 45
Hammond Science & Tech 56, Frontier 35
Indian Creek 70, Oldenburg Academy 43
Indiana Math & Science 60, Knightstown 53, 2OT
Indianapolis Cathedral 63, Brebeuf Jesuit 59
Indianapolis Scecina 92, Covenant Christian 72
Indianapolis Tindley 63, McCutcheon 58
Jennings County 61, Rock Creek Academy 46
Jimtown 35, Argos 33
Lakeland 59, Bethany Christian 36
Lanesville 66, Medora 13
Lawrence North 42, Culver Academy 40
Lowell 46, Gary West 45
Marquette Catholic 74, Gary 21st Century 62
Paoli 75, Christian Academy 65
Providence Cristo Rey 84, Bloomington Lighthouse 52
Providence 62, Scottsburg 40
Trinity Lutheran 73, West Washington 64
Valparaiso 58, East Chicago Central 44
Indianapolis Lighthouse South 78, Indianapolis Washington 72
Irvington Prep Academy 62, Indianapolis Metropolitan 59
Oregon-Davis at Washington Twp., postponed
Monday, Dec. 11
Mishawaka 59, Elkhart Christian 52
Tuesday, Dec. 12
Bethany Christian at Triton, 7:30 pm
East Chicago Central at Chesterton, 8 pm
Fort Wayne Canterbury at Leo, 7:30 pm
Indiana Deaf at Indianapolis Lighthouse South, 7:30 pm
Indianapolis Herron at Indianapolis Arlington, 7:30 pm
LaCrosse at Gary 21st Century, 8 pm
Lakewood Park at Eastside, 7:30 pm
Mishawaka Marian at Culver Academy, 7:30 pm
Oregon-Davis at New Prairie, 8 pm
Whitley/Noble HomeSchool at Fort Wayne Smith Academy, 7:30 pm
Wednesday, Dec. 13
Indiana Math & Science at Martinsville, 7:30 pm
Indianapolis Herron at Indianapolis Howe, 7:30 pm
Rock Creek Academy at Charlestown, 7:30 pm
Thursday, Dec. 14
Covenant Christian (DeMotte) at Oregon-Davis, 8 pm
Gary Roosevelt at Marquette Catholic, 8 pm
Hammond Science & Tech at Victory Christian, 8 pm
Michigan City at East Chicago Central, 8:30 pm
Union (Modoc) at Indiana Deaf, 6 pm
Friday, Dec. 15
Chicago Prologue (Ill.) at Lighthouse CPA, 8 pm
Christel House Academy at Eminence, 7:30 pm
Floyd Central at Providence, 7:30 pm
Fort Wayne Canterbury at Fort Wayne Blackhawk, 7:30 pm
Indianapolis Chatard at Oldenburg Academy, 7:30 pm
Indianapolis International at Indiana Math & Science, 7:30 pm
Indianapolis Metropolitan at Indianapolis Cathedral, 7:30 pm
Indianapolis Tindley at Lawrence North, 7:30 pm
Lapel at Beech Grove, 7:30 pm
Medora at Orleans, 7:30 pm
South Bend Career Academy at Argos, 7:30 pm
South Central (Elizabeth) at Christian Academy, 7:30 pm
Switzerland County at Trinity Lutheran, 7:30 pm
Twin Lakes at Culver Academy, 7:30 pm
Saturday, Dec. 16
Brebeuf Jesuit at Covenant Christian, 7:30 pm
Caston at Delphi, 7:30 pm
Charlestown at Providence, 7:30 pm
Covenant Christian (DeMotte) at Tri-County, 7:30 pm
Culver Academy at Evansville Bosse, 8 pm, Bosse
Faith Christian at Clinton Prairie, 7:30 pm
Fort Wayne Smith Academy at Manchester, 7:30 pm
Indianapolis Cathedral at Indianapolis Tech, 7:30 pm
Indianapolis Lighthouse East at Irvington Prep Academy, 3 pm
Indianapolis Washington at Christel House Academy, 1 pm
Lakewood Park at Fort Wayne Concordia, 7:30 pm
Lapel at New Castle, 7:30 pm
Medora at Shoals, 7:30 pm
Oldenburg Academy at Rising Sun, 7:30 pm
Oregon-Davis at LaCrosse, 7:30 pm
Pioneer at Argos, 7:30 pm
Providence Cristo Rey at Central Christian, 7 pm
Shakamak at Eminence, 7:30 pm
South Bend Washington at Gary 21st Century, 6:30 pm
Monday, Dec. 18
Bloomington Lighthouse at Irvington Prep Academy, 7:30 pm
Tuesday, Dec. 19
Adams Central at Fort Wayne Blackhawk, 7:30 pm
Fort Wayne Smith Academy at Eastside, 7:30 pm
Gary West at Hammond Clark, 8 pm
Hammond Gavit at Gary 21st Century, 8 pm
Indianapolis International at Indiana Deaf, 7:30 pm
Oregon-Davis at North Judson, 8 pm
Wednesday, Dec. 20
Covenant Christian at Avon, 7:30 pm
Hammond Science & Tech at Kouts, 8 pm
Thursday, Dec. 21
Hebron at Gary 21st Century, 8 pm
Indiana Math & Science at Indiana Deaf, 7:30 pm
Lakewood Park at Angola, 7:30 pm
Morgan Twp. at Covenant Christian (DeMotte), 8 pm
Friday, Dec. 22
Brebeuf Jesuit at Indianapolis Metropolitan, 7:30 pm
Fort Wayne Dwenger vs. Gary Roosevelt, 5 pm, Marion
Fort Wayne Smith Academy at Anderson Prep Academy, 7:30 pm
Fort Wayne Snider vs. Indianapolis Tindley, 3:30 pm, Marion
Guerin Catholic at Lapel, 7:30 pm
Indianapolis Arlington at Providence Cristo Rey, 7:30 pm
Indianapolis Metropolitan vs. Liberty Christian, 12:30 pm, Marion
Lawrence Central at Lighthouse CPA, 2 pm, Marion
Waldron at Oldenburg Academy, 7:30 pm
Saturday, Dec. 23
Fort Wayne North vs. Indianapolis Cathedral, 3:30 pm, Manual
Gary West vs. Indianapolis HomeSchool, 9:30 am, Manual
Homestead vs. Indianapolis Tindley, 2 pm, Manual
Lighthouse CPA vs. Warren Central, 12:30 pm, Manual
áConference game